zarządzania zielenią

Czwarty standard zarządzania zielenią w Warszawie

Przyjęto kolejny standard zarządzania zielenią miejską. Informację przekazał Urząd m.st. Warszawy (UM). Standard ten dotyczy pielęgnacji i cięcia drzew. Jest to już czwarty standard w stolicy, mający na celu wsparcie pielęgnacji zieleni według jednolitych i klarownych zasad.

Kolejny standard zarządzania zielenią – dotyczy drzew

Zieleń w mieście to nasz priorytet. W tej kadencji posadziliśmy w stolicy ponad 630 tys. drzew. Ale na tym nasza praca się nie kończy. Aby drzewa mogły dobrze się rozwijać, trzeba zapewnić im odpowiednie warunki. Temu właśnie służą opracowane przez miasto standardy zarządzania zielenią w Warszawie. To kolejny krok, by chronić stołeczną roślinność – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Zarządzeniem prezydenta, w lutym przyjęto „Standard pielęgnacji i cięcia drzew w m.st. Warszawie”. Ma on wpłynąć na ochronę drzew, wskazując najlepsze rozwiązania dla danego drzewa, na podstawie jego stanu zdrowotnego, cech oraz terenu, na którym rośnie. Jednostki zajmujące się zielenią w Warszawie ze standardu będą mogły czerpać wiedzę w zakresie m.in. podlewania młodych i starszych drzew z zachowaniem odpowiedniej odległości od pnia. Standard opisuje również właściwe zachowaniapod kątem, usuwania gałęzi, przycinania ich. Określa też  czy warto zostawiać pod drzewem martwe, oderwane konary. Opisuje kiedy warto wybrać rośliny odporne na zasolenie, a także sposoby usuwania jemioły.

Jak wskazał UM, do przestrzegania standardu zobowiązany jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Z początkiem przyszłego roku, dotyczyć będzie również pozostałych miejskich jednostek, jednak jak zaznaczył magistrat, nie będzie on obejmował swoimi zaleceniami Lasów Miejskich – Warszawa.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu