wystawa zdjęć zagrożonych gatunków

Wystawa zdjęć zagrożonych gatunków

Goście warszawskiego zoo mogą zobaczyć największą wystawę zdjęć zagrożonych gatunków zwierząt – informuje Urząd m.st. Warszawy (UM).

Twórcą zdjęć jest Joel Startoe, fotograf Towarzystwa National Geografic. Niezwykła galeria projektu Photo Ark będzie prezentowana w zoo do końca września.

Photo Ark – wystawa zdjęć zagrożonych gatunków w stołecznym zoo

Jak zaznacza stołeczny magistrat, projekt Photo Ark ma na celu stworzenie portretów wszystkich zagrożonych gatunków i promowanie akcji na rzecz ratowania dzikich zwierząt. Wybrane zdjęcia Joela Sartore przypominają, jak ważna jest ochrona środowiska i zachowanie równowagi w przyrodzie. Wielokrotnie nagradzany fotograf wybrał się z aparatem do 40 krajów, aby stworzyć niecodzienne fotograficzne archiwum blisko dwunastu tysiącom gatunków ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. W ciągu dziesięciu lat udało mu się wykonać ponad osiem tysięcy zdjęć.

Ta wystawa zapiera dech w piersiach. Oddaje piękno dzikich zwierząt i zwraca uwagę na to, abyśmy dbali o naszą Ziemię. To od nas zależy, jak długo będą żyły niektóre gatunki np. zagrożone wyginięciem tygrysy czy niedźwiedzie polarne. Projekt Photo Ark świetnie się wpisuje w misję warszawskiego zoo, którą jest ochrona naszej bogatej przyrody. Na co dzień przypominamy, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że warto troszczyć się o ten wielki skarb – naturę – mówi Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Wystawa dedykowana jest wszystkim fanom fotografii i amatorom spędzania wolnego czasu wśród zwierząt. Zdjęcia prezentowane są na wyremontowanej alei głównej warszawskiego zoo, na wysokości placu zabaw. Galerię można oglądać codzienne, w godzinach otwarcia ogrodu, aż do końca września – informuje UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. Joel Sartore National Geographic Photo Ark

reklama