Wykorzystywał wnyki do kłusowania

Wykorzystywał wnyki do kłusowania – został zatrzymany

Policja poinformowała, że 59-letni mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Skwierzyna, który wykorzystywał wnyki do kłusowania na sarny, został zatrzymany przez policjantów i strażników leśnych.

Wykorzystywał wnyki do kłusowania, a łup wymieniał na alkohol

Jak podano na stronie internetowej policja.pl, zatrzymany upolowaną nielegalnie zwierzynę leśną sprzedawał okolicznym mieszkańcom, a walutą wymienną był alkohol. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie i funkcjonariuszy Straży Leśnej. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Skwierzyna nielegalnie poluje na zwierzynę leśną, a później sprzedaje ją okolicznym mieszkańcom za alkohol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że proceder mógł trwać od dłuższego czasu, a łupem kłusownika były głównie sarny – podaje policja.

Stróże prawa podczas sprawdzenia terenu leśnego, ujawnili kilkadziesiąt sztuk pułapek, w których zwierzęta często umierają w okropnych męczarniach. Wszystkie wnyki zostały zabezpieczone, a zatrzymany 59-latek przyznał się do kłusownictwa. Policjanci ustalili, że w okresie od połowy stycznia w ten sam sposób mógł upolować sześć saren, które później oprawiał i sprzedawał.

Jak przypomina policja, zgodnie z prawem łowieckim za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na podstawie www.policja.pl

fot. policja

 

reklama