Program realizowany jest od 23 lat i ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz odnowienie gospodarki leśnej. W akcji uczestniczyły rodziny pracowników PGE, dzieci, młodzież szkolna i lokalne społeczności. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 2 tys. osób, które posadziły blisko 4 tys. drzew. Takie informacje przekazała Grupa PGE, która chwali się, że jej flagowym projektem jest właśnie program „Lasy pełne energii”.
Imponujące wyniki programu „Lasy pełne energii”
Jak poinformowała Grupa PGE, w ramach wiosennej edycji akcji „Lasy pełne energii przeprowadzono masowe sadzenie drzew. W jego ramach, w 21 lokalizacjach na terenie 12 województw, posadzono ponad 110 tys. młodych drzew. W sumie, od początku programu, udział w nim wzięło blisko 29 tys. osób. Wspólnie posadziły one ponad 880 tys. drzew w 72 lokalizacjach na terenie 14 województw.
– To, że PGE jest partnerem społecznie zaangażowanym, przejawia się nie tylko w naszej działalności biznesowej, charytatywnej czy sponsoringowej, ale także prośrodowiskowej. Od 23 lat przy wsparciu instytucji działających na rzecz ochrony środowiska, razem z lokalnymi społecznościami, dziećmi i młodzieżą szkolną sadzimy lasy w całej Polsce. Przez ten czas posadziliśmy blisko 900 tys. nowych drzew, z czego rekordową liczbę ponad 110 tys. drzew tylko tej wiosny. To nasz wkład w ochronę środowiska naturalnego, edukację ekologiczną. Jak również wspieranie lokalnych społeczności – zaznaczył Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.
Sposób na edukację
Program ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Jak zaznacza Grupa PGE, Przez lata stał się ważnym elementem jej społecznej odpowiedzialności. Działa na tym polu, promując właściwe postawy proekologiczne wśród pracowników i ich rodzin. Dodatkowo inicjatywa sprzyja budowaniu relacji z lokalnymi społecznościami. Ma też charakter edukacyjny, dzięki udziałowi uczestników w warsztatach prowadzonych przez leśników.
Dzięki programowi polskie lasy zyskują nowe pokolenie drzew. To przyczynia się do ochrony środowiska przyrodniczego i tworzy lepsze warunki dla potomnych – dodała Grupa PGE.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)













