wsparł walkę z kłusownikami

WFOŚiGW w Szczecinie wsparł walkę z kłusownikami

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (WFOŚiGW) informuje, że wsparł walkę z kłusownikami, dofinansowując zakup nowych narzędzi dla Stowarzyszenia Wodnego Sir Edward’s (SWSE). Organizacja ta patroluje jeziora, pomaga w śledzeniu kłusowników, a także dba o bezpieczeństwo na wodzie. Dzięki wsparciu z WFOŚiGW Stowarzyszenie ma teraz do dyspozycji nowe narzędzia: nowoczesną łódź ratowniczą z echosondą i sonarem, a także drona podwodnego.

Fundusz wsparł walkę z kłusownikami dofinansowując zakup sprzętu

Jak wskazuje WFOŚiGW, efektem ekologicznym zakupu ma być skuteczna walka z kłusownictwem. Będzie ona polegała na prowadzeniu patroli na wodach śródlądowych Pojezierza Drawskiego, w tym na jeziorach Czaplino, Krzemno, Komorze, Żerdno, Kaleńskim i Drawsko. Patrole będą wykonywane zarówno w dzień, jak i w nocy, minimum dwa razy w tygodniu w porozumieniu i współdziałaniu z lokalnymi służbami.

wsparł walkę z kłusownikami

Zachodniopomorski WFOŚiGW, wsparł walkę z kłusownikami i przeznaczył na ten projekt ponad 40 tys. zł, a całkowity koszt zakupu łodzi i wyposażenia wyniósł niemal 230 tys. zł.

Warto dodać, że stowarzyszenie Sir Edward`s tworzą leśnik, ratownik medyczny, elektrycy, sprzedawca, a także nauczyciel.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW w Szczecinie (opartej na tekście przygotowanym przez Martę Byczkiewicz ze SWSE oraz przez Fundusz).

fot. SWSE

reklama

reklama

reklama

reklama