wCOP drzewo

„wCOP drzewo” – ponad 300 nowych wniosków

Wiosną ruszył nabór wniosków do drugiej edycji projektu „wCOP drzewo”. Nabór trwał do końca maja, a efektem jest 311 nowych zgłoszeń – wskazuje Urząd Miasta Katowice (UM).

Aplikacja „wCOP drzewo” została uruchomiona przez UM jesienią 2018 r. przypomina katowicki magistrat. Narzędzie to pozwala mieszkańcom w prosty sposób zaproponować miejsce dla nowych drzew w mieście.

„wCOP drzewo” – w sumie 744 wnioski

W sumie w bazie „wCOP drzewo” odnotowano 744 wnioski. Według ratusza, świadczy to o dużej popularności aplikacji w Katowicach, ale też o ogromie pracy, jaki trzeba włożyć w ich weryfikację. Zajmuje się tym specjalny zespół, złożony z pracowników komórek UM i jednostek miejskich. Muszą oni sprawdzać zgłoszone lokalizacje m.in. pod kątem własności terenu, uzbrojenia w sieci, planów inwestycyjnych miasta czy bezpieczeństwa ruchu.

Nowością drugiej edycji jest brak powiadomień wysyłanych do użytkowników na każdym etapie weryfikacji wniosku. System informuje tylko o przyjęciu wniosku (automatycznie odrzuca te, które nie dotyczą terenu miasta) i o jego ostatecznej akceptacji. W przypadku odrzucenia kontaktuje się osobiście członek zespołu, który podjął taką decyzję. Podaje też powody, dlaczego drzewa nie można posadzić we wskazanej lokalizacji.

Przy okazji UM przypomina, że w pierwszej edycji projektu 42% z 433 złożonych wniosków przeszło weryfikację pomyślnie. Łącznie do posadzenia zakwalifikowano 600 drzew. Blisko sto z nich już rośnie w Katowicach – podkreśla magistrat.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Katowice

fot. Sławomir Rybok/UM Katowice

 

reklama