drzewka za odpady

W patriotycznym duchu drzewka za odpady w Poznaniu

W niedzielę, 9 września br. przy obiekcie widowiskowo-sportowym Arena w Poznaniu odbyła się akcja „100 tys. Drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018” – poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW).

Jak już podawaliśmy, akcja polegała na tym, że w zamian za surowce wtórne mieszkańcy otrzymywali sadzonki drzew, które mogą posadzić w swoim otoczeniu.

Drzewka za odpady w ramach projektu „Niepodległa” w Poznaniu

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu „Niepodległa” i miało na celu uczczenie w takie proekologiczny sposób 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem inicjatywy było także zwrócenie uwagi na wpływ dokonywanych codziennie wyborów na otaczające środowisko i przynoszących konkretne korzyści ekologiczne. Dzięki segregacji i właściwej utylizacji odpadów pokazujemy poszanowanie otaczającej nas przyrodzie – wskazuje WFOŚiGW.

„Przyroda, nasze otoczenie to jest odpowiedzialność za nasz wspólny dom. Jeśli tak będziemy podchodzili do ochrony środowiska, znikną śmieci z naszej przestrzeni publicznej, będziemy żyli w lepszym, zdrowszym środowisku. Lasy i drzewa są też niezwykłym symbolem, które trwają przez pokolenia” – tak mówił Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, który dokonał inauguracji akcji w Warszawie.

W Poznaniu, koordynatorem tej ogólnopolskiej inicjatywy był wielkopolski Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Współpracę w tym zakresie podjęły Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Park Narodowy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW w Poznaniu

fot. WFOŚiGW w Poznaniu

 

reklama