Tysiąc sadzonek drzew

Tysiąc sadzonek drzew z okazji tysięcznego pracownika

Tysiąc sadzonek drzew – grabu pospolitego, klonu jaworu oraz lipy drobnolistnej – zostało nasadzone na działce przy ul. Krogulskiego w Rzeszowie. Taki nietypowy sposób na upamiętnienie zatrudnienia tysięcznego pracownika wybrała firma Deloitte. Urząd Miasta Rzeszowa (UM) przekonuje, że akcja świetnie wpasowuje się w jedno z założeń programu NetZeroCities, w którym Rzeszów uczestniczy jako jedno ze 100 miast z całej Europy. Chodzi o osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2030 r., a dobra współpraca pomiędzy samorządem i przedsiębiorcami to duży krok w stronę realizacji tego wymagającego zadania.

Tysiąc sadzonek drzew dla uczczenia osiągnięcia

Zatrudnienie tysięcznego pracownika to wyjątkowe osiągnięcie dla naszej organizacji, więc od razu wiedzieliśmy, że chcemy upamiętnić je w sposób, który zostawi po sobie widoczny ślad oraz będzie pożyteczny dla naszej lokalnej rzeszowskiej społeczności – mówi Tomasz Pałka, Deloitte CE BSC Leader.

Tysiąc sadzonek drzew (grab pospolity, klon jawor, lipa drobnolistna) zostało nasadzonych na działce przy ul. Krogulskiego. Teren został wybrany przez firmę w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej w Rzeszowie i znajduje się niedaleko biura Deloitte przy ul. Warszawskiej – wskazuje rzeszowski magistrat.

Współpraca z miastem układa się bardzo dobrze. Kiedy narodził się pomysł zorganizowania takiej aktywności, spotkało się to z dużym i pełnym wsparciem. Zarząd Zieleni Miejskiej szybko wskazał miejsce, gdzie możemy działać, pomógł nam także w kontaktach z innymi miejskimi przedsiębiorstwami. Cieszy nas, że akcje tego typu spotykają się z pozytywnym odbiorem i zaangażowaniem – podkreśla Tomasz Pałka.

Z kolei Małgorzata Kubiś, szefowa działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Deloitte CE BSC zaznacza, że to nie pierwsza proekologiczna akcja pracowników tej firmy w Rzeszowie. Tworzyli już oni m.in. ogrody roślinne i kwiatowe przy placówkach wsparcia potrzebujących czy porządkowali tereny zieleni i leśne.

Dla osiągnięcia neutralności klimatycznej

Z pewnością będziemy kontynuować podobne inicjatywy w przyszłości – zapewnia Małgorzata Kubiś i dodaje: – Miasto wspiera nas przy realizacjach akcji prospołecznych, takich jak nasza coroczna, wewnętrzna inicjatywa pod nazwą Impact Day, w którą angażują się wszyscy pracownicy naszej firmy. W trakcie tegorocznej edycji zajęliśmy się pracami charytatywnymi w aż 17 miejscach, w tym domach dziecka, domach pomocy społecznej, schroniskach dla zwierząt i innych placówkach wskazanych przez miasto – dodaje.

Magistrat zaznacza, że Konradowi Fijołkowi, prezydentowi Rzeszowa bardzo mocno zależy na podtrzymywaniu takiej współpracy pomiędzy miastem a przedsiębiorcami. Jak podkreśla, jest to niezbędne w dążeniu do osiągnięcia neutralności klimatycznej, co ma być wykonane do 2030 r. Takie są właśnie założenia programu NetZeroCities stworzonego przez Komisję Europejską. Rzeszów zakwalifikował się do niego jako jedno ze 100 miast z całej Europy. – Zawsze wspieram i będę wspierać akcje takie jak ta. Cieszę się, że mamy w Rzeszowie firmy takie, jak Deloitte, które rozumieją, jak ważne jest implementowanie ekologicznych rozwiązań. To pozwala mi wierzyć, że poradzimy sobie z NetZeroCities, przede wszystkim jako wrażliwe i inteligentne społeczeństwo – mówi prezydent Fijołek.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Adam Lampart/UM Rzeszowa

pod patronatem

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny