Szerokie konsultacje przy wycince

Kraków nie czeka na nowelizację ustawy o ochronie przyrody, która ma zwiększyć rolę konsultacji społecznych w sprawie usuwania drzew. Niebawem na miejskich stronach internetowych udostępnionych będzie więcej informacji dla mieszkańców, dotyczących wycinek roślinności.
 
Jedna z nowości to m.in. mapa Krakowa, na której będzie można znaleźć miejsca, gdzie prowadzone będą prace wycinkowe, na podstawie decyzji wydanych przez Miasto. Mapa pokaże także rejony, gdzie będzie nasadzana roślinność zastępcza.
 
 
Bardziej dostępny niż obecnie będzie też wykaz decyzji administracyjnych związanych z usuwaniem roślinności. Chodzi o to, by mieszkańcy wiedzieli, dla jakich działek zostały wydane decyzje wycinkowe, ilu drzew one dotyczą i z jakich powodów nastąpi wycinka.
 
Poprawiony ma też zostać przepływ informacji na ten temat na poziomie rad dzielnic. Zaplanowano zatem, że wszystkie wnioski w tej sprawie będą przesyłane do dzielnic, a ich przedstawiciele będą zapraszani na wizje w terenie, poprzedzające wydawanie decyzji.
 
Nowości wejdą w życie już na początku nowego roku. Już dziś natomiast na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu można zapoznać się z wykazem drzew z terenu należącego do Miasta, które uzyskały zgodę na wycięcie. Okazy nie będą na razie usuwane, a mieszkańcy będą mogli wnieść swoje uwagi.
 
Na podstawie: http://krakow.pl
fot. www.morguefile.com

Partner Portalu

Partner Portalu