System ewidencjonowania drzew

System ewidencjonowania drzew ma powstać w Gorzowie Wielkopolskim

W Gorzowie Wlkp. rozpoczęły się prace, których efektem ma być system ewidencjonowania drzew – poinformował tamtejszy magistrat. Miasto chce, by system ewidencjonowania drzew był rozwiązaniem kompleksowym, a z doświadczeń przy jego tworzeniu i funkcjonowaniu mogli korzystać inni.

Elektroniczny system ewidencjonowania drzew oparty o geoportal

Prace będą zmierzały do stworzenia elektronicznego systemu ewidencji drzew w Gorzowie, opartego o możliwości działającego w mieście geoportalu. W efekcie będzie on widoczny i zawsze dostępny dla wszystkich zainteresowanych – zapewnia Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM).

Jak zaznacza gorzowski magistrat, do systemu będą na bieżąco wprowadzane nasadzenia, związane z nowymi inwestycjami oraz prowadzone przez Miasto w ramach zadrzewiania Gorzowa. 

Przed zespołem, w skład którego wchodzą wydziały i instytucje podległe Miastu, które mają związek z tą tematyką – na przykład Wydziały Ochrony Środowiska, Inwestycji, Geodezji UM, a także nadzorujący szkoły Wydział Edukacji czy Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – jeszcze sporo pracy – wskazują miejscy urzędnicy i dodają, że prace dopiero się rozpoczęły. Budowa systemu zakłada, że będą musiały zostać uwzględnione  różnorakie aspekty. Wśród nich UM wylicza system decyzji administracyjnych na wycinkę, uzyskiwanych w urzędzie marszałkowskim, a także zgłoszenia: indywidualne mieszkańców na wycinkę, drzew zagrażających bezpieczeństwu oraz wynikające z zamiarów prowadzenia inwestycji.

System ewidencjonowania drzew ma być przydatny także dla innych samorządów

Na ostateczny efekt trzeba będzie jeszcze poczekać, bo wypracowanie wszystkich wariantów ewidencji jest dość skomplikowane. Władze miasta uważają, że stworzony system będzie mógł być wykorzystywany także przez inne samorządy – podsumowuje magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)