sprawdzą choinki

Sprawdzą choinki

Wkrótce w Warszawie rozpoczną się kontrole punktów sprzedaży świątecznych drzewek – informuje Straż Miejska m.st. Warszawy (SM).

Strażnicy sprawdzą, czy sprzedawane drzewka będą pochodziły z legalnych plantacji.

Strażnicy sprawdzą choinki – czy są pozyskane legalnie

Z naszych doświadczeń wynika, że handel choinkami może rozpocząć się już za kilka dni. Główny cel naszych działań kontrolnych w okresie przedświątecznym to wyeliminowanie przypadków wprowadzania do sprzedaży roślin pochodzących z kradzieży czy dzikiej wycinki – mówi Andrzej Krysik, zastępca naczelnika VI Oddziału Terenowego SM. Zastępca naczelnika przekonuje, że mieszkańcy sami również powinni zwracać uwagę na to, od kogo i gdzie kupują drzewka. Choinki sprzedawane przez pośredników muszą być ometkowane, a sprzedawca musi posiadać przy sobie dowód ich zakupu. Z kolei drzewka sprzedawane bezpośrednio przez hodowców nie muszą być w ten sposób oznaczone. Jednak właściciel plantacji ma obowiązek posiadać przy sobie dokument z informacją, że zostały one dopuszczone do wycinki.

Jak podkreślają strażnicy – prowadzone co roku działania – przynoszą efekty, jest coraz lepiej. W ubiegłym roku nie odnotowano większych nieprawidłowości, w tym sprzedaży roślin pochodzących z kradzieży. Kontrole będą prowadzone do 24 grudnia włącznie.

Na podstawie informacji nadesłanej przez SM Warszawa

fot. SM Warszawa

 

reklama