Pszczoły w mieście

W Centrum Nauki Experyment w Gdyni prezentowana jest wystawa edukacyjna pt. „Miejskie pszczoły! Pszczoły w moim mieście”. Partnerem tego wydarzenia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który wsparł je finansowo.
 
pszczoły
 
Przesłanie wystawy jest jedno: na świecie są tysiące gatunków pszczół, które, niestety, są zagrożone wymarciem. Miasta mogą być dla nich schronieniem.
 
Ekspozycja prezentuje wyniki programu Urbanbees Life+ Biodiversity, realizowanego od 2010 r. Jego celem jest zwiększenie świadomości i poszerzanie wiedzy na temat dzikich pszczół, tak aby zwiększyć liczebność i różnorodność występowania tych owadów w miastach. Można to osiągnąć poprzez stawianie odpowiednich konstrukcji i dostosowanie sposobów pielęgnacji parków i terenów rekreacyjnych.
 
wystawa
 
Autorzy ekspozycji radzą, jak przygotować ogród, balkon czy nawet parapet, tak aby stały się one przyjazne dla pszczół. Zwiedzając wystawę, możemy poznać budowę i zachowania poszczególnych gatunków owadów.
 
Centrum Nauki Experyment przygotowało także szereg innych wydarzeń związanych z tematem ochrony dzikich pszczół. Odbędą się warsztaty z budowy hoteli oraz balkonowych ogródków dla pszczół, projekcje filmu „Więcej niż miód” oraz wykłady.
 
Na podstawie: www.wfosigw.gda.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu