uśmiercenie jeży

Przed sąd za uśmiercenie jeży

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (KWP) poinformowała, że sąd dla nieletnich zajmie się wkrótce przypadkiem 14-latka. Jak bowiem ustalili kryminalni z jednego z kieleckich komisariatów, 20 kwietnia br., nastolatek na jednej z kieleckich ulic kopał i znęcał się nad dwoma jeżami. Swoim zachowaniem nieletni spowodował śmierć zwierząt, dlatego czekać go będzie postępowanie z wymiarem sprawiedliwości.

Nastolatek trafi przed sąd za znęcanie się i uśmiercenie jeży

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia br. Wówczas ok. godz. 23, stróże prawa z Komisariatu Policji II w Kielcach otrzymali informację o nastolatku, który na jednej z kieleckich ulic miał kopać małe jeże. Gdy stróże prawa dotarli na miejsce, sprawcy już nie było, pozostały natomiast martwe zwierzęta. Odnalezieniem oprawcy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Policji.

To właśnie oni przeanalizowali wszystkie zgromadzone materiały, co pozwoliło im wpaść na trop 14-latka. Chłopak miał już w przeszłości problemy z prawem i jak się okazało, aktualnie przebywał w jednym z młodzieżowych ośrodków wychowawczych na terenie województwa świętokrzyskiego.

Policjanci złożyli mu wizytę i poinformowali o powodach spotkania. Nieletni przyznał się do znęcania nad zwierzętami. Jak podaje KWP, nie potrafił on jednak wytłumaczyć swojego zachowania. Jego losem wkrótce zajmie się sąd.

Na podstawie informacji nadesłanej przez KWP w Kielcach

fot. sozosfera.pl