pomoc dla bażanta

Pomoc dla bażanta

Pracownicy jednej ze szkół w warszawskiej dzielnicy Wesoła byli świadkami, jak bażant, który chciał wlecieć do budynku uderzył mocno w szybę, spadł na ziemię i nie był w stanie samodzielnie się poruszać.

O pomoc poproszono strażników miejskich z Ekopatrolu.

Stołeczni strażnicy miejscy i pomoc dla bażanta

Jak podaje Straż Miejska m.st. Warszawy, w środę (29 listopada br.) przed godz. 21.00 funkcjonariusze stołecznego Ekopatrolu otrzymali polecenie udania się do jednej ze szkół w Wesołej. Zgłaszający poinformował, że duży kolorowy ptak, najprawdopodobniej bażant, usiłując wlecieć do środka budynku zderzył się z szybą i nie jest w stanie samodzielnie się Poruszać. – Po zderzeniu z szybą ptak był wyraźnie oszołomiony, pomimo to nie zauważyliśmy jednak żadnych widocznych obrażeń. Niewykluczone, że uciekł z hodowli i szukając schronienia postanowił ukryć się w jednym z budynków – opowiada, podejmujący interwencję, st. strażnik Karol Kotwicki z Ekopatrolu. Funkcjonariusz podkreśla, że uwzględniając stan ptaka oraz warunki atmosferyczne, bez natychmiastowej reakcji pracowników szkoły mógłby on nie przeżyć.

Ptaka przewieziono do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych „Ptasi Azyl”, działającego przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Tam zwierzę przekazano pod opiekę specjalistów. Pracownicy ośrodka ocenili, że jest to bażant diamentowy.

To ósmy bażant, któremu w tym roku pomogli strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Warto dodać, że od początku roku funkcjonariusze odłowili już blisko 5 tys. ptaków.

Na podstawie informacji nadesłanej przez SM m.st. Warszawa

fot. SM m.st. Warszawa

 

reklama