Ponad pół tysiąca drzew posadzonych w Rzeszowie

Tej jesieni w Rzeszowie posadzonych zostało już ponad pół tysiąca drzew. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej – podał Urząd Miasta Rzeszowa (UM).

Drzewa posadzone w ramach zielonych inwestycji

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach także i w tym roku Rzeszów ozdobi ponad tysiąc nowych drzew. Część z nich została już posadzona w ramach tegorocznych zielonych inwestycji. Dotyczy to takich przedsięwzięć jak budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej czy też mini parku przy ul. Dębickiej. Ujęty jest w tym również kolejny etap tworzenia parku w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny. Rośnie już także 200 jabłoni, które w październiku posadzone zostały przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit. Posadzono je w ramach akcji Jabłonki Swawole. Tej jesieni na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie posadzonych zostało już kolejnych blisko pół tysiąca drzew i 1,6 tys. krzewów – wskazał UM.

Ponad pół tysiąca drzew – na jakie gatunki postawiono?

Obecnie trwa ostatni etap tegorocznych nasadzeń – drzew dużych, których obwód pnia ma od 18 do 30 cm. Wśród nich są m.in. brzozy brodawkowate, graby pospolite, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, klony jawory czy lipy drobnolistne. Pośród wybranych gatunków są też mniej pospolite, jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański. Dużych drzew posadzonych zostanie blisko pół tysiąca. Najwięcej z nich pojawi się na rzeszowskim Staromieściu – w rejonie ul. Krogulskiego. Inne lokalizacje to m.in. al. Rejtana, ul. Podkarpacka, ul. Myśliwska, ul. Krajobrazowa, ul. Styki, ul. Lubelska. Zakończenie nasadzeń dużych drzew planowane jest na koniec listopada – zaznaczył UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Partner Portalu

Partner Portalu