We wrocławskiej elektrociepłowni po pierwszym miodobraniu

Grupa PGE przekazała informację o pierwszym w tym roku miodobraniu, które odbyło się na terenie wrocławskiej elektrociepłowni.

W pierwszym miodobraniu zebrano około 55 kilogramów miodu

Pszczoły zawitały do elektrociepłowni już po raz drugi. Zaopiekowali się nimi pracownicy znający się na pszczelarstwie. Jeden z nich z własnej pasieki dostarczył ule i kilka dodatkowych pszczelich rodzin. Pasieka w elektrociepłowni liczy osiem uli. Od kilku dni pracownicy mogą się cieszyć efektami pierwszego miodobrania.

W zeszłym roku wygospodarowano odpowiedni teren, by owadom zapewnić odpowiednie warunki do życia. Posadzone zostały miododajne drzewa oraz kwietna łąka. Spółka PGE poinformowała także o zakupie niezbędnych suplementów, by zapewnić owadom odpowiedni rozwój. W specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu stanęła zakupiona wirówka i odstojnik, niezbędne do pozyskiwania miodu. Wśród pracowników odbył się konkurs na jego nazwę. Zwycięska propozycja „Od Bartnika – Energetyka” ozdobiła naklejki pierwszych słoików wypełnionych pozyskanym w maju miodem.

W pierwszym miodobraniu zebrano go ok. 55 kg. Jest to głównie nektar z mniszka, akacji, klonu, drzew owocowych i kasztanowca. Jak zapowiedziało PGE, w tym sezonie możliwe będzie również pozyskanie miodu lipowego, nawłociowego, a nawet spadziowego.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy w ten sposób przyczynić się do sprzyjania bioróżnorodności w naszym regionie. Nasza spółka będzie wspierać tego rodzaju przedsięwzięcia, zwłaszcza, że z tak wielkim oddaniem angażują się w nie nasi pracownicy – podsumował Dominik Wadecki, prezes zarządu ZEW Kogeneracja.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot.???

Partner Portalu

Partner Portalu