patriotycznie i proekologicznie

Patriotycznie i proekologicznie

Wrocławianie otrzymali 2,5 tys. sadzonek za makulaturę oraz elektroodpady – informuje Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW).

To wrocławskie efekty ogólnopolskiej akcji pt. „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018”.

We Wrocławiu patriotycznie i proekologicznie z WFOŚiGW

Ponad tysiąc Wrocławian wzięło udział w weekendowej akcji wymieniania sadzonek drzew za makulaturę, plastiki i elektroodpady – informuje Łukasz Kasztelowicz, prezes Zarządu WFOŚiGW.

Łącznie w ramach wrocławskiej edycji akcji zebrano 1,2 tony makulatury i kilkaset wyeksploatowanych urządzeń elektrycznych i elektronicznych (m.in. telewizorów, pralek i telefonów). Mieszkańcy przynosili także zużyte baterie. Dzięki akcji wrocławianie wrócili do domów z ponad 2,5 tysiącami drzewek m.in. z: dębami, świerkami, akacjami i lipami. Wrocławską odsłonę tej ogólnopolskiej akcji zorganizowały WFOŚiGW wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Śnieżka z Kowar.

Działanie ma na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenia uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne – mówi Kasztelowicz.

Jak zaznacza WFOŚiGW, proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu. We Wrocławiu akcję zrealizowano 8 września w ramach cyklicznego projektu Nadleśnictwa Śnieżka pt. „Drzewka za makulaturę dla Zielonego Wrocławia” przy Hali Targowej Tęcza. Druga część akcji odbyła się 9 września przed siedzibą WFOŚiGW we Wrocławiu.

Organizatorzy przypominali, że działania każdego z nas na rzecz środowiska przyrodniczego mają wymierne znaczenie i przynoszą konkretne korzyści proekologiczne. Dolnośląski WFOŚiGW zaznacza, że szczególnie istotne są takie czynności, jak segregacja i właściwe zagospodarowanie odpadów oraz poszanowanie polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach i w parkach.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów i jest realizowana w ramach projektu „Niepodległa”. W akcję włączyły się wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej w całej Polsce.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW we Wrocławiu

fot. WFOŚiGW we Wrocławiu

 

reklama