Od dziś, czyli od 20 marca br. na ternie Miasta Przemyśla możliwe jest prowadzenie redukcyjnego odstrzału dzików.
Decyzję w tej materii 14 marca br. wydał prezydent miasta. Została ona poprzedzona uzyskaniem, w ubiegłym roku, pozytywnej opinii Polskiego Związku Łowieckiego, która dopuściła odstrzał 50 dzików. Pod koniec lutego br. przeprowadzona została wizja lokalna w terenie, której celem było wytypowanie miejsc, w których zostanie przeprowadzony odstrzał – w najbliższych dniach zostaną tam ustawione tablice ostrzegawcze.
Odstrzał prowadzony będzie od 20. marca do 31. grudnia 2017 r.
Prezydent miasta podjął ww. decyzję w wyniku licznych skarg mieszkańców oraz zarządów osiedli, dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa ze strony pojawiających się w pobliżu budynków mieszkalnych stad dzików. Zwierzęta te powodują także znaczne szkody w uprawach rolnych, w pobliżu domostw i na terenie cmentarzy.
Jak podaje przemyski magistrat dotychczas stosowane środki zapobiegawcze, tj. wypłaszanie zwierząt, odkrzaczanie, apele o niedokarmianie zwierząt nie przyniosły rezultatów w postaci zmniejszenia ich populacji.
Na podstawie przemysl.pl
rys. UM Przemyśl













