Nasadzenia w Toruniu

Nasadzenia zgłaszane przez mieszkańców

Prawie 200 propozycji nowych nasadzeń zgłosili torunianie w 2019 r. za pomocą aplikacji „Zielony Toruń – Moje Drzewo”. Jak przypomina Urząd Miasta Torunia (UM) możliwość zgłaszania – za pomocą aplikacji mobilnej – miejsc, gdzie ich zdaniem powinny rosnąć drzewa, mieszkańcy Torunia mają od lipca 2018 r.

Nasadzenia w Toruniu – w tym roku 185 zgłoszeń od mieszkańców

Toruński magistrat podaje, że od momentu uruchomienia aplikacji „Zielony Toruń – Moje Drzewo” do końca zeszłego roku torunianie zgłosili ok. 130 propozycji nasadzeń. Około 100 z nich zostało zrealizowanych. Drzewa pojawiły się m.in. przy ulicach Wojska Polskiego, Grudziądzkiej, Legionów, Sczanieckiego i Przy Skarpie.

W tym roku, za pośrednictwem aplikacji do Wydziału Środowiska i Zieleni UM wpłynęło już 185 wniosków. Obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń. To czy propozycja nasadzenia w danym miejscu zostanie zweryfikowana pozytywnie, zależy m.in. od infrastruktury podziemnej, zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i planem inwestycyjnym – tłumaczy UM.

W pierwszej kolejności, po wejściu do serwisu www.mojedrzewo.torun.pl, użytkownik zapoznaje się z katalogiem gatunków drzew, które są wskazane do posadzenia w mieście.

Następnie autor propozycji wskazuje na mapie lokalizację, gdzie chciałby, by drzewo zostało posadzone. System od razu weryfikuje, czy jest to teren prywatny, czy należy do Gminy Miasta Toruń.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku, w którym poza wybraną lokalizacją, użytkownik wskazuje celowość nasadzenia, jak i wybrany gatunek oraz liczbę drzew. Wniosek trafia do Wydziału Środowiska i Zieleni UM, który wdraża stosowną procedurę.

Na podany adres mailowy bądź na konto utworzone w tym serwisie mieszkaniec otrzymuje informacje o kolejnych działaniach podejmowanych w sprawie proponowanych nasadzeń.

Na podstawie www.torun.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

 

reklama