Sadzić dużo drzew

Musimy sadzić dużo drzew!

W Finlandii zmierzono, że jedno drzewo może pochłonąć ok. 6-7 kg dwutlenku węgla rocznie. To zdecydowanie mniej niż emitujemy – według bazy danych EDGAR (z ang. Emissions Database for Global Atmospheric Research) statystyczny Polak codziennie przyczynia się do emisji 24 kg dwutlenku węgla do atmosfery. Jedno jest zatem pewne – aby poradzić sobie z zanieczyszczeniem powietrza musimy sadzić dużo drzew – podkreśla firma Fortum i dodaje, że teraz można to zrobić, nie wychodząc z domu – wystarczy jedno kliknięcie.

Sadzić dużo drzew pomoże firma Fortum

Fortum we współpracy z Fundacją Dotlenieni zaprasza mieszkańców Wrocławia do akcji wirtualnego sadzenia drzew – za każde pobranie lub aktualizację bezpłatnej aplikacji „Moje Fortum”, organizatorzy posadzą w okolicy Wrocławia jedno drzewo – zaznacza firma.

W Fortum wszystkie nasze działania mają wspólny mianownik, tj. dążenie do czystszego świata. We Wrocławiu, gdzie jesteśmy właścicielem sieci ciepłowniczej realizujemy tę wizję, podłączając do sieci jak najwięcej budynków. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza, bo ograniczamy tzw. niską emisję – jedną z głównych przyczyn powstawania smogu. Chcemy wzmocnić nasze działania na rzecz czystego powietrza we Wrocławiu, dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z Fundacją Dotlenieni i włączyć do walki ze smogiem jeszcze jedną, bardzo naturalną broń – drzewa – podkreśla Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Wspólnie z mieszkańcami organizatorzy chcą zasadzić aż 5000 sadzonek – tak, aby powstał las. Drzew w mieście nigdy nie jest za wiele – dzięki nim nie tylko oddychamy czystszym powietrzem, ale po prostu lepiej się czujemy – zaznacza Forrtum

Trzeba sadzić dużo drzew by poprawić jakość powietrza!

Zielone środowisko pozytywnie wpływa na samopoczucie – z jednej strony działa uspokajająco, a z drugiej mobilizuje do działania. Gdy oddychamy wysokiej jakości powietrzem, nasza produktywność może zwiększyć się od 10 do nawet 20%! – dodaje Marek Kołkowski z Dotlenionych.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Moje Fortum”, która jest dostępna dla wszystkich – jak zaznacza firma – nie trzeba być jej klientem. Spółka dodaje, że jeśli ktoś korzysta z usług Fortum i już wcześniej pobrał aplikację, to wystarczy, że ją zaktualizuje. Każde pobranie lub aktualizacja aplikacji, to jedno drzewo posadzone w okolicy Wrocławia. Do udziału w akcji można zaprosić także rodzinę i znajomych spoza Wrocławia – każdy może posadzić wirtualne drzewo – dodaje firma.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Fortum

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama