Zatrzymali nielegalną wycinkę

Municypalni zatrzymali nielegalną wycinkę

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy (SM), którzy 10 kwietnia patrolowali Białołękę, otrzymali zgłoszenie o nielegalnej wycince drzew na jednej z prywatnych posesji na Brzezinach. Municypalni podjęli interwencję, w efekcie której zatrzymali nielegalną wycinkę drzew.

Zatrzymali nielegalną wycinkę na prywatnej posesji

Na posesji przy ul. Ostródzkiej funkcjonariusze stołecznej SM zastali pracowników firmy z jednej z podwarszawskich miejscowości. Robotnicy zdążyli już wyciąć olchę o średnicy pnia 80 cm. W tej sytuacji municypalni poprosili pracowników o okazanie dokumentów zlecających wycinkę. Jak wskazuje SM, firma wykonawcza, niestety takich dokumentów nie posiadała. Pracownik firmy wezwał telefonicznie właścicieli posesji, którzy po przybyciu potwierdzili, że zlecili wykonanie prac polegających na wycince drzew. Okazało się jednak, że także właściciele nieruchomości nie posiadają stosownych zezwoleń.

Zatrzymali nielegalną wycinkę

Dlatego też strażnicy skontaktowali się z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, po czym wykonali dokumentację fotograficzną wyciętego drzewa. Jak zaznaczyła SM, dalsze czynności będzie w tej sprawie prowadził stołeczny magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. SM Warszawy

 

reklama