na rzecz ochrony przyrody

Municypalni na rzecz ochrony przyrody

Strażników miejskich z różnych miast łączą interwencje podejmowane na rzecz ochrony przyrody.

Dowodem na to działania podejmowane w tym obszarze są choćby dwie interwencje podjęte przez municypalnych z Warszawy i Bydgoszczy.

Działania strażników miejskich na rzecz ochrony przyrody

Jak podaje Straż Miejska (SM) w Bydgoszczy, w środę 3 października br. ok. godz. 16:40, strażnik miejski w czasie wolnym od pracy, zauważył pływającego kajakiem po Brdzie mężczyznę, który wyciągał z wody sieci z rybami. W związku z podejrzeniem kłusownictwa dyżurnemu SM, przekazał on informację o swojej obserwacji.

Na miejsce skierowany został patrol SM, jednak strażnicy, zastali przy nadbrzeżu Brdy tylko wędkarzy. Poinformowali oni funkcjonariuszy, że podejrzewany o kłusownictwo mężczyzna popłynął w kierunku Wisły.

Strażnicy po chwili zauważyli mężczyznę stojącego na nadbrzeżu przy kajaku. W trakcie podjętej interwencji ujawniono przy nim sieci rybackie, linkę z hakiem oraz 7 ryb (m.in. szczupaki i liny). Na miejsce wezwany został patrol Policji, któremu przekazano dalsze prowadzenie sprawy.

Z kolei – jak podaje Straż Miejska m.st. Warszawy (SMM) – w minioną niedzielę (30 września br.) ok. godz. 17 strażnicy miejscy ze stołecznego Ekopatrolu otrzymali informację o drapieżnym ptaku, który wylądował na jednej z prywatnych posesji na terenie Wilanowa.

Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że ptak przeleciał nad ogrodzeniem i wylądował w pobliskich zaroślach. Strażnicy po przeczesaniu wskazanego miejsca znaleźli dorosłego krogulca. Uznali oni, że ptak ma złamane skrzydło i po przeniesieniu do samochodu zawieźli go do Ptasiego Azylu, gdzie krogulec przejdzie leczenie.

Na podstawie strazmiejska.bydgoszcz.pl i strazmiejska.waw.pl

fot. SMM Warszawy