Interwencyjna ochrona przyrody

Interwencyjna ochrona przyrody

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) poinformowała, że rozstrzygnięta została druga edycja konkursu pn. „Interwencja dla przyrody”.

Jak informuje GDOŚ, laureatów wyłoniła komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji, regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz GDOŚ.

Interwencyjna ochrona przyrody – konkurs rozstrzygnięty

Konkurs adresowany był do jednostek policji i straży gminnych (miejskich), a polegał na opisaniu jednej interwencji związanej z ochroną przyrody, która odbyła się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Przy ocenie zgłoszeń pod uwagę brane były m.in. zaangażowanie uczestnika w interwencję oraz wyczerpujące i przejrzyste jej opisanie. Dodatkowo punktowane, ale nieobowiązkowe były konsultacje z regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska, przeprowadzone w ramach opisanej interwencji – informuje GDOŚ.

Był jeszcze jeden warunek przystąpienia do konkursu. Chodzi o ukończenie bezpłatnego kursu e-learningowego pt. „Ochrona przyrody w prawie i praktyce”.

W konkursie przewidziano nagrody – zestawy złożone z latarek Ledlenser MT14 i lornetek Delta Optical Forest II 12×50.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu nagrodzono ponad 20 jednostek. Są to Komisariat Policji w Otmuchowie, Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju, Komanda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej, Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie, Komisariat Policji II w Katowicach Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Straż Gminna w Dobrej, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu (dwa nagrodzone zgłoszenia), Komisariat Policji w Terespolu, Komisariat Policji w Kętach, Komenda Powiatowa Policji w Rykach, Komenda Powiatowa Policji w Parczewie, Komisariat Policji w Poniatowej, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce (cztery nagrodzone zgłoszenia), Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Powiatowa Policji w Puławach, Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Komenda Powiatowa Policji w Mielcu, Straż Gminna w Dobrej oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Konkurs „Interwencja dla przyrody” został zorganizowany przez GDOŚ w ramach projektu LIFE15 GIE/PL/000758 „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”.

Na podstawie www.gdos.gov.pl

fot. sozosfera.pl

 

reklama