Inkubatory i klatki do odchowu zwierząt

Trzy nowe woliery oraz inkubatory i klatki do odchowu zwierząt. To nowe inwestycje w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach (ORDZ). Dzięki nim placówka może jeszcze lepiej nieść profesjonalną pomoc osobnikom, które trafiają tutaj wymagając leczenia. Dwie woliery mają już lokatorów. Ośrodek pomaga rocznie ok. 2,5 tys. dzikich zwierząt – podał Urząd Miasta Łodzi (UM).

Inkubatory i klatki – inwestycje w ORDZ

W Ośrodku zainstalowano wolierę rozlotową, dla dużych ptaków drapieżnych. Jest ona długa i stosunkowo wąska, zmuszająca ptaki do ciągłego ruchu w celu nabierania kondycji po nabytych urazach i przeprowadzonych zabiegach. Obecnie przebywa w niej młody osobnik trzmielojada. To duży ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych – wskazuje UM.

Woliera ze zbiornikiem wodnym dla ptaków to kolejna nowa inwestycja przy w Wycieczkowej. To przestronna woliera z niewielkim oczkiem wodnym, obecnie zakwaterowana przez orła bielika, który w Ośrodku przebywa już od pewnego czasu dochodząc do pełni sił.

Trzecią nowością jest woliera modułowa, złożona z 14 lekkich aluminiowych segmentów. Można je zestawiać w dowolny sposób, tworząc jedną dużą wolierę w formie „cyrku” lub kilka mniejszych. Woliera będzie wykorzystywana do zimowania ptactwa, np. bocianów i dodatkowo zabezpieczy pacjentów przed presją drapieżników.

Ostatni nabytek to inkubatory oraz klatki i regały do odchowu zwierząt. Do dyspozycji jest teraz kilkanaście różnych rozmiarów klatek z kuwetami, ułatwiającymi sprzątanie. Opiekunowie zwierząt mogą też korzystać z dwóch inkubatorów dla osobników młodocianych oraz wyziębionych, wymagających utrzymania stałej temperatury.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło zdjęć: www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu