Inkubator dla małych zwierząt

Inkubator dla małych zwierząt dla Sowiego Dworu

W ramach tegorocznych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) firma Brother przekaże inkubator dla małych zwierząt typu Pet Brooder 90 Sowiemu Dworowi – Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Jarocinie, który w swojej codziennej pracy troszczy się o życie mieszkańców lasów i łąk.

Inkubator dla małych zwierząt w trosce o mieszkańców lasów

W ubiegłym roku podatkowym firma Brother wspierała Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku o nazwie „Jerzy dla Jeży”. W tym roku producent drukarek zdecydował się wesprzeć mieszkańców lasów za pośrednictwem Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Sowi Dwór w Jarocinie (gmina Baboszewo). Jak zaznacza firma, głównym celem tej organizacji jest pomoc zwierzętom, zapewnienie odpowiedniej opieki chorym, wyleczenie ich oraz przygotowanie do powrotu na łono natury. Firma Brother chcąc wesprzeć mieszkańców lasu, kupiła inkubator dla małych zwierząt. Posiada on takie udogodnienia jak: automatyczna kontrola temperatury i wilgotności powietrza, możliwość podłączenia tlenu oraz nebulizatora, a także aktywacji jonizatora. Urządzenie wyposażone jest w trzy wbudowane filtry powietrza, które usuwają niepożądane zapachy i bakterie.

Decyzja pracowników firmy – inkubator dla małych zwierząt dla Sowiego Dworu

To pracownicy Brother Polska zdecydowali, że w tym roku wspomożemy Ośrodek Sowi Dwór w działaniach na rzecz dzikich zwierząt. Firma Brother przez kilka ostatnich lat sadziła drzewa w Górach Stołowych, jednak lasy tworzą nie tylko rośliny, ale również zwierzęta. W ubiegłym roku skoncentrowaliśmy się na wsparciu jeży. Dostrzegamy, że nie tylko te małe ssaki potrzebują pomocy. Niestety to właśnie zwierzęta zamieszkujące lasy i łąki są najbardziej poszkodowane działalnością człowieka i zmianami klimatycznymi. Fundusze przeznaczymy na zakup specjalistycznego inkubatora, ratującego życie mieszkańców naszych lasów oraz inne niezbędne materiały – podkreśla Katarzyna Idzkiewicz, ekspert marketingu w firmie Brother Polska.

Jak zaznacza firma, w prowadzonych przez nią działaniach proekologicznych nie tylko minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, dbając o recykling produktów i zmniejszając swój ślad węglowy, ale także chce przyczyniać się do poprawy jego kondycji. W ramach prowadzonych działań proekologicznych Brother, we współpracy z Cool Earth, uratował hektary lasów deszczowych przed wycinką oraz zasadził tysiące drzew na terenie Polski.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Brother Polska