Gad na elbląskim Starym Mieście

Gad na elbląskim Starym Mieście

Straż Miejska w Elblągu (SM) poinformowała o niecodziennej interwencji, jaką jej funkcjonariusze przeprowadzili w tym tygodniu.

We wtorek, 8 maja, strażnicy miejscy interweniowali na Starym Mieście w Elblągu w sprawie… węża, który ukrył się pod drewnianym podestem ogródka letniego jednej z tamtejszych kawiarni.

Gad na elbląskim Starym Mieście – strażnicy pomogli zaskrońcowi

Po zauważeniu gada, pracownicy lokalu natychmiast powiadomili Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które z kolei bezzwłocznie poinformowało dyżurnego straży miejskiej.

Municypalni natychmiast podjęli interwencję, a na miejsce udał się Ekopatrol. Strażnicy stwierdzili, że zauważony przez mieszkańców wąż to okazały zaskroniec. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu funkcjonariusze Ekopatrolu schwytali węża, a następnie przewieźli go w bezpieczne dla niego miejsce i wypuścili na wolność.

Gad na elbląskim Starym Mieście

Przy tej okazji Straż Miejska w Elblągu apeluje do mieszkańców by w sytuacji, gdy zauważą zwierzę, które potrzebuje pomocy bądź sami znajdą się w sytuacji, która wymaga interwencji odpowiednich służb dzwonili pod numer alarmowy Straży Miejskiej (986) lub Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (55 239-30-40).

Na podstawie informacji nadesłanej przez SM w Elblągu

fot. x 2 SM w Elblągu

 

reklama