Będzie ekobudżet dla Łodzi

Ekobudżet dla Łodzi – osobny budżet obywatelski dla środowiska

Obok Budżetu Obywatelskiego Łodzi pojawi się osobna pula pieniędzy na projekty związane ze środowiskiem przyrodniczym w mieście. Ekobudżet dla Łodzi będzie działał na takich zasadach, jakie samorząd wypracuje wspólnie z mieszkańcami – zaznaczył Urząd Miasta Łodzi (UM).

Ekobudżet dla Łodzi jest realizacją rekomendacji przekazanych przez mieszkańców

Konsultacje o zasadach działania Ekobudżetu zaczną się wiosną br. Odbędą się one w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ulicy Tuwima 10. Spotkania będą komunikowane wszystkim łodzianom odpowiednio wcześniej – zapewnił magistrat.

Jednocześnie miejscy urzędnicy wskazali, że składanie projektów do pierwszego Ekobudżetu zacznie się jesienią 2024 r. Aplikacje będą przyjmowane po ogłoszeniu wyników Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty oceniane będą przez szerokie grono specjalistów, a punktowane będzie m.in. deklarowane zaangażowanie mieszkańców w ich realizację. Projekty składać można będzie w szczególności na tworzenie i urządzanie parków leśnych – dodał UM.

Ekobudżet dla Łodzi jest realizacją rekomendacji jakie podjęli łodzianie w trakcie spotkań Łódzkiego Panelu Obywatelskiego – przekazał magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło zdjęć: www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu