Dzika zwierzyna podchodzi pod zabudowania

Dzika zwierzyna podchodzi pod zabudowania – apel do mieszkańców Przemyśla

Urząd Miejski w Przemyślu (UM) zwraca uwagę, że coraz częściej dzika zwierzyna podchodzi pod zabudowania. Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, magistrat zwraca się do przemyślan z apelem.

Dzika zwierzyna podchodzi pod zabudowania – należy zabezpieczyć pojemniki na odpady

W związku z pojawieniem się, głównie w południowej części województwa podkarpackiego, w pobliżu osiedli ludzkich wilków i niedźwiedzi, które zapuszczają się tak blisko ludzi w poszukiwaniu pożywienia i ze związanym z takimi sytuacjami realnym zagrożeniem bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt domowych, przemyski magistrat prosi o zabezpieczenie na terenach prywatnych koszy na odpady przed penetracją przez zwierzęta drapieżne. Przemyski UM przypomina także o konieczności zabezpieczenia wszelkich miejsc przetrzymywania zwierząt gospodarskich i domowych.

Dzika zwierzyna podchodzi pod zabudowania – komu zgłaszać niepożądane wizyty?

Wszelkie przypadki pojawienia się dużych drapieżnych zwierząt chronionych na terenach zamieszkanych powinny być niezwłocznie zgłaszane do najbliższego komisariatu policji, bądź do straży pożarnej, ewentualnie do straży miejskiej – dodają przemyscy urzędnicy. Dzika zwierzyna podchodzi pod zabudowania i nie rzadko wyrządza szkody, stąd też magistrat przypomina, że stwierdzone szkody wyrządzone nie tylko przez niedźwiedzi i wilki oraz rysie, ale także przez bobry i żubry należy zgłaszać Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Rzeszowie (Wydział Spraw Terenowych I w Krośnie).

Na podstawie przemysl.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne – pojemnik na odpady zabezpieczony przed dostępem dzikich zwierząt)

reklama

 

partner merytoryczny