Dwa hotele dla owadów w Chorzowie

Młodzieżowi radni z Chorzowa po raz kolejny chcą wesprzeć matkę naturę. W Parku Róż zamontowali dwa hotele dla owadów – informuje Urząd Miasta w Chorzowie (UM). Magistrat dodaje, że następne hotele mają zostać zamontowane przy stawie Amelung.

Pomysł młodzieżowej rady: dwa hotele dla owadów

W Parku Róż, jak sama nazwa wskazuje, jest pełno kwiatów, dlatego uważamy że tutaj te domki będą najlepiej się sprawować. W tych domach będą mogły zamieszkać osy i pszczoły, a motyle będą mogły przetrwać tu zimę – tłumaczy Zuzanna Pieniążek, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów i dodaje: – Ekologia od zawsze była dla nas ważna. Od samego początku kadencji planowaliśmy zrobić jak najwięcej akcji związanych z ekologią. Myślę, że każdy radny nauczył się jeszcze bardziej dbać o środowisko i zwracać na to uwagę.

Przy okazji UM tłumaczy, że hotel dla owadów to drewniana budka, w której znajdują się „małe pokoje” wyłożone trocinami, patykami i inną ściółką, którą lubią owady. Ma to przypominać ich naturalne miejsca lęgowe. Na pomysł sprowadzenia hoteli dla owadów do Chorzowa wpadła przewodnicząca rady: Martyna Cesarz podczas wakacyjnego zwiedzania parków.

Nie tylko dwa hotele dla owadów

To już ostatnia akcja tej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów – zaznacza UM i dodaje, że w swoim portfolio młodzi radni z Chorzowa mają jeszcze m.in. trash challenge, czyli akcję oczyszczania miasta ze śmieci, a także wspólne sadzenie dyni w miejscach publicznych. Oprócz tego radni udzielali się na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM w Chorzowie

reklama