Nie tylko ponad 150 domków dla jeży…

Program Jeż MegaZwierz, realizowany przez firmę Tauron, ma na celu ochronę jeży. W ramach projektu wyleczono 700 jeży, postawiono 25 ostrzegawczych znaków drogowych i rozstawiono ponad 150 domków dla jeży – wyliczyło przedsiębiorstwo energetyczne.

Jeż symbolem Zielonego Zwrotu Taurona

Jak poinformował energetyczny koncern, jeż jest ambasadorem Zielonego Zwrotu Taurona. W związku z tym od prawie pięciu lat Tauron organizuje kampanie pomocowe dla jeży. W ich ramach buduje domki chroniące te zwierzęta oraz montuje przydrożne znaki przypominające kierowcom o jeżach. Łącznie dzięki prowadzonej przez Tauron akcji do parków i ogrodów w południowej Polsce trafiło ponad 150 domków dla jeży. Tauron przekazał domki dla jeży wielu miejskim i leśnym parkom, m.in. w Kłodzku, Bielsku-Białej, Katowicach i Opolu. Dodatkowo firma na swoich kanałach komunikacyjnych promuje jeżowy dobrostan. Przypomina, jak chronić te pożyteczne zwierzęta.

Kolejnych 20 domków dla jeży do ogrodów w Stanowicach

W tym roku do ogrodów Kliniki Jeża MegaZwierza w Stanowicach trafi kolejnych 20 domków dla jeży. Klinika w Stanowicach zostanie wyposażona w dodatkowy specjalistyczny sprzęt. Ośrodek jest prowadzony przez Śląską Fundację „Życie dla Jeży”.

– W Stanowicach trzy lata temu powstał azyl dla jeży. To tu ponad 700 zwierząt odzyskało zdrowie i siły do powrotu do swojego środowiska naturalnego. Dzięki wsparciu Fundacji Tauron Klinika Jeża MegaZwierza w Stanowicach wzbogaciła się o inkubator dla małych zwierząt, stacjonarny koncentrator tlenu, mikroskop z trzecim torem optycznym oraz stetoskop dla małych zwierząt. Sprzęt ten jest niezbędny w trakcie ratowania jeży – wyjaśnia Joanna Suwała, fundatorka i prezes Śląskiej Fundacji „Życie dla Jeży”. – W tym roku rozwinęliśmy naszą bazę dzięki zakupowi specjalistycznego kontenera, w którym mieszczą się kojce szpitalne dla jeży – dodała.

Na podstawie: media.tauron.pl

fot. Tauron

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny