do ochrony ptaków

Miasto zachęca do ochrony ptaków

Urząd Miejski w Białymstoku (UM) zaznaczył, że zachęca mieszkańców do ochrony ptaków mieszkających na terenie miasta. W minioną niedzielę (25 lutego) w Parku Planty rozdano 300 budek lęgowych, które białostoczanie zawieszą na swoich posesjach. To była trzecia taka akcja zorganizowana przez Miasto.

Budki lęgowe jako narzędzie do ochrony ptaków

Budki dla ptaków zostały kupione w styczniu. Miasto za 452 domki zapłaciło 10 tys. zł. Do mieszkańców trafiło już 300 budek. Zostały rozdane w Parku Planty w niedzielę (25 lutego br.). Zgodnie z regulaminem akcji jedna osoba mogła otrzymać jedną budkę wraz z instrukcją, dotyczącą jej prawidłowego zawieszenia.

– Białostoczanie bardzo dbają o przyrodę w naszym mieście i zależy im na ochronie ptaków. Nasza akcja po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Kolejka po budki była ogromna i bardzo szybko mieszkańcy je odebrali. Trzeba pamiętać, że ptaki mają ogromne znaczenie dla zachowania równowagi biologicznej, a ich obserwacja przynosi wiele przyjemności i dorosłym, i dzieciom – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent miasta.

50 domków mogły odebrać osoby, które przesłały wypełnioną ankietę drogą elektroniczną. Pozostałe budki zostaną przekazane do przedszkoli i szkół z terenu Białegostoku.

Skrzynki lęgowe rozdawane przez Miasto zasiedlane są głównie przez bogatki, modraszki, mazurki, wróble, pleszki i kowaliki.

Łącznie mieszkańcy otrzymali 688 budek dla ptaków

To już trzecia taka akcja, organizowana przez Miasto Białystok. Podczas dwóch poprzednich Miasto przekazało mieszkańcom 688 budek, z których ptaki zasiedliły 305 domków, czyli 45%.

Na podstawie www.bialystok.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu