Chroniąc rybołowa

W dniach 20-21 października 2014 r. w Płocku odbyła się konferencja poświęcona czynnej ochronie rybołowa, obecnie najbardziej zagrożonego gatunku ptaka szponiastego w Polsce.
 
Wydarzenie zorganizowało Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Na konferencji nie zabrakło przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Generalnej oraz regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, regionalnych dyrekcji lasów państwowych, naukowców, hodowców ryb i ornitologów zrzeszonych w Komitecie Ochrony Orłów.
 
Podczas konferencji szeroko dyskutowano na temat obecnego stanu populacji rybołowa w Polsce, w szczególności o przyczynach załamania populacji i głównych zagrożeniach dla gatunku. Prezentowano także obecnie podejmowane inicjatywy ochronne względem rybołowa, na przykładzie Nadleśnictwa Lipka oraz projektu realizowanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim. Postulowano również konieczność szybkiego opracowania i wdrożenia ogólnopolskiego projektu ochrony tego drapieżnika, przy udziale wszystkich zainteresowanych podmiotów i instytucji, w celu powstrzymania procesu wymierania rybołowa na obszarze Polski.
 

Partner Portalu

Partner Portalu