budki lęgowe wykonane z odpadów

Budki lęgowe wykonane z odpadów zawieszone w parkach

Urząd Miasta Leszna (UM) informuje, że w dwóch leszczyńskich parkach zawisły budki lęgowe dla ptaków wykonane z odpadów.

Jak zaznacza UM, materiały na budki pochodzą z odpadów wielkogabarytowych, które pozyskał Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie (MZO).

W leszczyńskich parkach zawieszono budki lęgowe wykonane z odpadów

To właśnie pracownicy tej spółki wykonali z odpadów 10 budek lęgowych dla ptaków. jak podkreśla leszczyński magistrat, fachową pomocą i wiedzą wspierali ich koledzy z Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie (MZZ).

Gotowe budki zamontowano w miniony poniedziałek (15. kwietnia br.) w dwóch leszczyńskich parkach – w Parku 1000-lecia i w Parku 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich. – Zamieszkają w nich gile, sikorki, pleszki, dzięcioły małe, mazurki i wróble domowe. Myślę, że lokatorzy wprowadzą się najpóźniej w przyszłym roku, choć jeszcze tej wiosny mogą się zagnieździć pleszki, bo one późno do nas wracają – mówi Paweł Schmidt z MZZ.

Przedstawiciele MZZ i MZO zaznaczają, że to pierwsza, ale nie ostatnia taka inicjatywa. Są otwarci na współpracę i zachęcają do włączenia się w nią. – Akcja szlachetna bardzo, ale też z korzyścią dla nas, mieszkańców Leszna. Im więcej ptaków w mieście, tym mniej uciążliwych owadów – podkreśla Dawid Tomczak, prezes MZO.

Do akcji mogą włączyć się np. szkoły i organizacje pozarządowe. – Zachęcam szkoły, organizatorów warsztatów terapii zajęciowej, czy organizacje pozarządowe do kontaktu. – Chętnie przekażemy oczyszczone odpady, z których będzie można wykonać kolejne budki lęgowe, czy karmiki dla ptaków. To naprawdę frajda zbudować coś samemu i jeszcze w dodatku dbać o środowisko – dodaje Jacek Karmiński, członek Zarządu MZO.

Na podstawie www.leszno.pl

fot. UM Leszna

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

reklama