zarybiania rzeki

Czwarta edycja zarybiania rzeki w Suwałkach

W piątek (19 kwietnia) z okazji Światowego Dnia Ziemi do Czarnej Hańczy na suwalskich bulwarach trafił narybek pstrąga. Do akcji zarybiania włączył się miejscowy oddział Polskiego Związku Wędkarskiego oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Suwałkach. To już czwarta edycja zarybiania rzeki, którą co roku realizują Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury.

Nie tylko akcja zarybiania rzeki na Światowy Dzień Ziemi

Ponadto Urząd Miejski w Suwałkach (UM) zaznaczył w miniony piątek, że od dwóch dni w mieście trwała już akcja sprzątania. Było w nią na tym etapie zaangażowanych blisko 2 tysiące osób z suwalskich szkół i organizacji pozarządowych.

W wydarzeniu na bulwarach udział wzięli m.in. Czesław Renkiewicz, prezydent miasta wraz z zastępcami: Romanem Rynkowskim i Grzegorzem Krysą.

Od kilku już lat towarzyszy nam hasło odwrócenia miasta do rzeki. W takim dniu, jak dziś ważne jest by dawać nasz wyraz, że środowisko naturalne nie jest nam obojętne. Dobrze, że realizujemy takie działania, które będą edukować najmłodszych mieszkańców Suwałk. Dziś dzięki projektowi Suwalskiego Ośrodka Kultury zarybiamy rzekę pstrągiem. Dziękuję za realizację tego projektu – powiedział prezydent Renkiewicz.

Przy okazji magistrat przypomniał, że Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na to, jak delikatny i niezbędny dla człowieka jest ekosystem naszej planety. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. – dodał UM.

Na podstawie um.suwalki.pl

fot. UM w Suwałkach

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu