70 nowych drzew

70 nowych drzew w Szczecinie

Urząd Miasta Szczecin (UM) poinformował, że na terenie miasta zasadzono 70 nowych drzew. Jest to efekt współpracy miejskich leśników i uczniów z pobliskiej szkoły – zaznaczył magistrat. Dodał też, że to nie wszystkie leśne nasadzenia realizowane na terenie Szczecina.

70 nowych drzew i kolejne nasadzenia

Zasadzone w parku leśnym przy ul. Goleniowskiej drzewka, mają 3 lata i mierzą ok 1,5 metra. Pochodzą ze szkółki prowadzonej przez Lasy Miejskie, a wyhodowane zostały z leśnych żołędzi.

Zaprosiliśmy do wspólnego sadzenia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 71, która znajduje się po sąsiedzku, aby zaszczepić w nich zainteresowanie przyrodą i dać dobry przykład. Są to uczniowie trzeciej klasy, dlatego przez pięć kolejnych lat nauki w szkole mogą tutaj przychodzić i podziwiać, jak zasadzone przez nich drzewka rosną, a także opiekować się nimi – przekazał Krzysztof Matuszak, kierownik Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych.

Uczniowie klasy 3a nie kryli zadowolenia z takiej nietypowej lekcji przyrody. Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez leśniczych, chwycili za szpadle i samodzielnie, choć oczywiście pod nadzorem, zasadzili ponad 70 nowych drzew. Zapowiadali przy tym, że do parku będą przyprowadzać swoje dzieci i wnuki.

Na tym nie koniec…

Przy okazji UM przypomniał, że kilka dni wcześniej ponad 100 drzew zostało zasadzonych w okolicy Jeziora Szmaragdowego. Jednocześnie magistrat zapowiedział, że na najbliższy czas zaplanowano 4500 kolejnych nasadzeń. . Zaś jesienią, na północy Szczecina, ma powstać zupełnie nowy las. Na 2,5 ha niezalesionego terenu ma się wówczas pojawić ponad 20 tys. nowych drzew, takich jak dęby, buki i lipy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Szczecin

Partner Portalu

Partner Portalu