2 tysiące drzew

2 tysiące drzew posadzono na Bielanach

Lipa drobnolistna i klon jawor to dwa gatunki drzew, które we środę (9 listopada br.) posadzili wspólnie przedstawiciele m.st. Warszawy, placówek dyplomatycznych i organizacji samorządowych. Akcję, dzięki której w stolicy przybyło 2 tysiące drzew, zorganizowano w ramach platformy „Partnerstwo dla Klimatu” – poinformował Urząd m.st. Warszawy (UM).

2 tysiące drzew uzupełniło drzewostan Uroczyska Las Bemowo

Warszawa wzbogaciła się o kolejne drzewa. Tym razem 2 tys. małych sadzonek uzupełniło drzewostan Uroczyska Las Bemowo, położonego na terenie Bielan. We wspólnym sadzeniu wzięli udział m.in. Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy, przedstawiciele zagranicznych ambasad w Polsce i podmioty zaangażowane w Partnerstwo dla Klimatu. Nad doborem odpowiednich gatunków oraz prawidłowym sadzeniem drzew czuwali również pracownicy Lasów Miejskich – Warszawa.

Walczyć ze zmianami klimatycznymi można na wiele sposobów. Zwiększanie powierzchni terenów zieleni i uzupełnianie ich nową roślinnością to jeden z nich. Dlatego cieszę się, że dziś możemy wspólnie – w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Święto Drzewa oraz jednocześnie w ramach Partnerstwa dla Klimatu – posadzić 2 tysiące drzew. Robimy to nie tylko dla siebie, ale też dla kolejnych pokoleń – to one będą oglądać, jak rośnie i rozwija się ten las. I to one będą mierzyć się z postępującymi zmianami klimatu – powiedziała dyrektor Młochowska.

W minioną środę na Bielanach posadzono lipy drobnolistne i klony jawory – rodzime gatunki dla tego siedliska. To – jak zaznacza UM – kolejne drzewa, które w tym roku pojawiły się w Warszawie. Wiosną na terenach zarządzanych przez Lasy Miejskie – Warszawa posadzono w sumie ponad 26 tys. drzew i krzewów. Natomiast jesienią przybędą ponad 44 tys. kolejnych sadzonek.

Partnerstwo dla Klimatu

Przy okazji magistrat przypomina, iż „Partnerstwo dla Klimatu” to platforma, w ramach której Warszawa z ponad 50 firmami i organizacjami szuka rozwiązań dla najbardziej palących wyzwań stolicy związanych ze zmianą klimatu i ochroną środowiska. Projekt został zapoczątkowany w 2008 r.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. P. Dąbrowski

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny