powietrze a zdrowie

Zanieczyszczone powietrze a zdrowie – wspólne działania na rzecz poprawy świadomości

Grupa LUX MED (GLM) współpracuje z Polskim Alarmem Smogowym (PAS) – poinformował PAS. Razem prowadzą one akcję informacyjną o relacji, jaka zachodzi na linii: zanieczyszczone powietrze a zdrowie. Zanieczyszczone powietrze powoduje przedwczesne zgony oraz wzrost zachorowalności i cięższy przebieg chorób sercowo-naczyniowych, oddechowych, nerwowych i nowotworowych – wskazała organizacja.

Poważny problem

– Tylko kompleksowe i zdecydowane kroki pozwolą nam wzmocnić świadomości na temat tego, jak smog wpływa na zdrowie publiczne. Grupa LUX MED to największy prywatny świadczeniodawca zdrowotny w Polsce. Cieszę się, że będzie ona mogła podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat wpływu jakości powietrza na zdrowie. Wchodzimy w partnerstwo z organizacją skupiającą ekspertów, których wiedza z pewnością wesprze naszych pracowników medycznych i niemedycznych w pełnej opiece nad pacjentami. Tymi zmagającymi się z chorobami, na które wpływ ma zanieczyszczone powietrze – powiedział Anna Rulkiewicz, prezes GLM.

Jak podał PAS, wspomniana Grupa została jego partnerem przy przygotowaniu książki dla lekarzy o wpływie zanieczyszczenia powietrza na zdrowie. Kadra medyczna będzie uczestniczyć w webinariach i edukować w placówkach medycznych.

Zanieczyszczone powietrze zabija w Polsce dziesiątki tysięcy osób

– Zanieczyszczenie powietrza to jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Co roku z powodu oddychania brudnym powietrzem umiera w naszym kraju niemal 40 tys. osób. Dlatego współpraca z lekarzami jest kluczowa dla budowy świadomości wśród mieszkańców Polski w zakresie zagrożenia, jakim może być smog. Wspólne działania z Grupą LUX MED pozwolą zwiększyć zaangażowanie pracowników sektora ochrony zdrowia w ten ważny dla zdrowia publicznego temat – podkreśliła Anna Dworakowska, współzałożycielka PAS.

Jak dodał PAS, GLM wspiera kampanię pn. „Zobacz, czym oddychasz”. Wspomniana inicjatywa przedstawia stan powietrza w różnych miejscowościach za pomocą tzw. sztucznych płuc.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu