Zamiatarka zasilana CNG

Zamiatarka zasilana CNG na ulicach Wrocławia

Firma FBSerwis poinformowała, że FBSerwis Wrocław kupił zamiatarkę napędzaną sprężonym gazem ziemnym (CNG). Jest to jeden z nielicznych tego typu niskoemisyjnych pojazdów typu w Polsce.

Zamiatarka posiada jeden silnik (napędzający zarówno pojazd, jak i zabudowę) co sprawia, że nie potrzebuje dodatkowego paliwa (np. oleju napędowego). Dzięki temu jest w pełni proekologiczna i spełnia wymagania normy dla emisji pyłów drobnych PM10. Oznacza to więc, że zapylenie podczas pracy, nawet w najbardziej suche dni, nie jest uciążliwe i nie przyczynia się do powstawania smogu – podkreśla wrocławska firma.

Zamiatarka zasilana CNG – kierunek rozwoju w utrzymaniu dróg?

Tego typu ekologiczne pojazdy powinny wyznaczać kierunek rozwoju w obszarze letniego utrzymania miasta – skomentował Tomasz Śliwiński, szef działu logistyki FBSerwis.

Zamiatarka, która dołączyła do floty FBSerwis Wrocław jest urządzeniem wielofunkcyjnym. – Pracownicy wykorzystują zamiatarkę przy wykonywaniu szeregu innych prac z zakresu letniego utrzymania terenów zewnętrznych. Pełni funkcję polewaczki ulicznej (z wykorzystaniem ciśnieniowych natrysków umieszczonych z przodu pojazdu), a dzięki zamontowaniu rury zasysającej może być wykorzystywana jako mobilny „odkurzacz”, umożliwiający szybkie oraz skuteczne sprzątanie liści oraz innych zanieczyszczań. Pojazd posiada także myjkę wysokociśnieniową, która pozwala na efektywne mycie wiat przystankowych i innych obiektów. Dzięki wszystkim rozwiązaniom zastosowanym w zamiatarce, możemy śmiało powiedzieć, że jeden pojazd, umożliwia nam wykonywanie wielu prac w trybie „eko” – dodał Tomasz Śliwiński.

Firma zwraca uwagę, że w Polsce CNG zdobywa popularność powoli. Przyczyną tego jest m.in. ograniczona liczba stacji tankowania. W Polsce jest ich  niewiele ponad 20. Jednak wiele rodzimych firm dostrzega wartość w promowaniu proekologicznego podejścia do biznesu. W związku z tym uzupełniają one swoje floty pojazdami zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Eksperci firmy FBSerwis twierdzą jednak, że warto poświęcić chwilę, aby bliżej poznać zalety CNG.

Wydaje się, że przedsiębiorcy w Polsce dość wyraźnie dostrzegają problem zanieczyszczenia powietrza, które jest powodowane m.in. przez emisję spalin samochodowych. W dzisiejszych czasach, w dobie globalizacji gospodarki, wiele aspektów prowadzenia biznesu opartych jest na transporcie (logistyka, komunikacja, usługi) i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Warto zatem zwrócić uwagę na zalety paliw alternatywnych i inwestować w pojazdy, które będą przyjazne dla środowiska – skomentowała Sylwia Czarnecka, ekspert środowiskowy FBSerwis.

Na podstawie informacji nadesłanej przez FBSerwis

fot. FBSerwis

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama