Zachęcają do wymiany ogrzewania w ramach likwidacji niskiej emisji

Firma TAURON zachęca mieszkańców Katowic do wymiany starych kotłów węglowych na proekologiczne ogrzewanie. Spółka na trasie katowickiego smogobusa zaplanowała działania informacyjne skierowane do mieszkańców budynków wielorodzinnych, które można podłączyć do sieci ciepłowniczej w ramach likwidacji niskiej emisji. W tym roku firma przyłączy w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej 53 MWt ciepła, a do 2025 r. planuje przyłączać do sieci ciepłowniczej średnio ok. 45 MWt ciepła rocznie.

Możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej w ramach likwidacji niskiej emisji

Od 16 października do 2 grudnia, w dzielnicach Katowic objętych siecią ciepłowniczą firmy TAURON Ciepło przedstawiciele spółki będą informowali mieszkańców o możliwościach podłączenia budynków do sieci oraz pozyskania dofinansowań do instalacji wewnętrznych.

To już druga edycja akcji ze smogobusem organizowanej przez Urząd Miasta Katowice. Specjalny autobus kursuje w Katowicach od 25 września br. systematycznie odwiedzając wszystkie dzielnice miasta, a urzędnicy miejscy zachęcają mieszkańców do wymiany ogrzewania na proekologiczne.

Zależy nam na tym, aby dotrzeć z informacjami bezpośrednio do mieszkańców. Działania związane z likwidacją niskiej emisji obejmują konkretne obszary do przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Trasa smogobusa obejmuje też dzielnice Śródmieście, Załęże, Bogucice, Józefowiec, Dąbrówka Mała, Koszutka, Zawodzie i Piotrowice, które znajdują się w okolicy przebiegu naszej sieci ciepłowniczej – powiedział Wojciech Frank, wiceprezes Zarządu TAURON Ciepło.

Ciepło sieciowe istotne narzędzie w ramach likwidacji niskiej emisji

Przedsiębiorstwo energetyczne podkreśla, że ciepło sieciowe jest istotnym narzędziem w walce ze smogiem w polskich miastach. Firma tłumaczy, że spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach, których sprawność w TAURON Ciepło wynosi 99,9%. Rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej ma więc ogromny wpływ na ograniczenie smogu w regionie – uważa firma.

W każdej z lokalizacji smogobusa frima TAURON Ciepło będzie miała specjalne stoisko, przy którym jej przedstawiciele będą opowiadali o możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej oraz otrzymania dofinansowań do instalacji wewnętrznych.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

partner merytoryczny

reklama