Wymień stary piec

Wymień stary piec w Łodzi

Wymień stary piec – to same korzyści. Do proekologicznego działania zachęca Urząd Miasta Łodzi (UM).

Kto może skorzystać z dotacji?

Magistrat poinformował, że zaczął się kolejny nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe. Chodzi o stare piece, które są mało wydajne i zanieczyszczają powietrze w Łodzi. Z dotacji korzystać mogą m.in. pojedynczy mieszkańcy, wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy. Na wymianę pieca można otrzymać do 9000 zł (w przypadku pojedynczego wnioskodawcy) lub 50 tys. zł (w przypadku wspólnoty mieszkaniowej).

„Wymień stary piec” – zachęca magistrat i wskazuje, że zgodnie z zasadami miejskiego programu dotacji, można go zastąpić określonymi rozwiązaniami. Wśród nich UM wymienia: centralne ogrzewanie (wraz z możliwością podłączenia ciepłej wody użytkowej) i sieć gazową (wraz z instalacją źródła ogrzewania). Mieszczą się tutaj także ogrzewanie elektryczne oraz pompy ciepła. Od momentu zawarcia umowy o dofinansowanie termin na wymianę pieca wynosi trzy miesiące (z ewentualnością przedłużenia). Częściowa refundacja wcześniej wymienionych pieców nie wchodzi w grę – podkreśla magistrat.

Wnioski należy składać, osobiście lub poprzez pocztę w wymienionych poniżej punktach. Łódź, ul. Piotrkowska 110 (Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, wejście od al. Schillera); Łódź, ul. Piotrkowska 153; Łódź, ul. Zachodnia 47; Łódź, Al. Politechniki 32; Łódź, ul. Krzemieniecka 2B albo Łódź, al. Piłsudskiego 100.

Można też użyć do tego celu Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Wymień stary piec – gdzie szukać informacji?

Magistrat zaznacza również, że jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, może zgłosić się do punktu konsultacyjnego. Mieści się on w Biurze Energetyki i Jakości Powietrza (Piotrkowska 113, III piętro). Można też zadzwonić pod numer 42 272 66 22 lub napisać mail na adres: smog@uml.lodz.pl.

Komplet informacji i wniosków w programie wymiany pieców dostępny jest na dedykowanej stronie internetowej.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu