do wymiany pieców

Program dopłat do wymiany pieców w Suwałkach

15 lutego ruszy już 9. edycja suwalskiego programu dopłat do wymiany pieców na rozwiązania bardziej proekologiczne. Program ma już swoją kilkuletnią historię – podkreślił Urząd Miejski w Suwałkach (UM). Władze miejskie przez osiem ostatnich lat wsparły wymianę źródeł ciepła w 493 budynkach. Łączna kwota dotacji z budżetu miasta wyniosła nieco ponad 1,77 mln zł. Największą popularnością cieszyły się podłączenia do sieci gazowej, których było aż 281.

Dopłaty do wymiany pieców – program ruszy 15 lutego

 Cieszę się, że mimo kryzysu energetycznego, który dotknął całą Europę, Suwalczanie nadal chcą inwestować w źródła ciepła, które są bardziej ekologiczne niż stare wyeksploatowane kotłownie domowe. Te dotacje pomagają w znacznym stopniu udźwignąć ciężar finansowy inwestycji o czym świadczą powyższe statystyki – podkreślił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Nabór wniosków o dopłaty do wymiany pieców ruszy 15 lutego i potrwa do końca marca br. – zapowiedział magistrat. Zasady są identyczne jak do tej pory. Dotacje również są pozostawione na tym samy poziomie. Wynoszą od 3000 do 6000 zł dla domów jednorodzinnych i 15000 zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Dotacja będzie udzielana, w pierwszej kolejności na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, a następnie na podłączenie do sieci gazowej. W dalszej kolejności środki udzielane będą na wymianę ogrzewania na nowe źródło ciepła. Będzie to możliwe, gdy nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

Jak zapowiedział magistrat, zainteresowanym osobom pomocą służą pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM.

Na podstawie um.suwalki.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu