Wymiana węglowych źródeł ciepła

Wymiana węglowych źródeł ciepła. Rybnik z dofinansowaniem dla MOSiR-u

Miasto Rybnik otrzymało bezzwrotną dotację ze środków Unii Europejskiej, w wysokości niespełna 324 tys. zł – poinformował Urząd Miasta Rybnika (UM). Unijne wsparcie uzyskała wymiana węglowych źródeł ciepła w trzech budynkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku (MOSiR).

Wymiana węglowych źródeł ciepła na OZE w obiektach MOSiR-u

Wymiana węglowych źródeł ciepła objęła budynki szatniowo-administracyjne przy boiskach w Radziejowie i Niedobczycach, a także budynek zaplecza na ośrodku w Kamieniu. Źródła węglowe w tych obiektach zostały zastąpione niskoemisyjnymi źródłami opartymi o odnawialne źródła energii (OZE), takie jak pompy ciepła i kotły na biomasę.

Jak dodaje rybnicki magistrat, inwestycja została zrealizowana w latach 2018-2020, a całkowita wartość projektu wyniosła niemal 414 tys. zł.

Rybniccy urzędnicy miejscy zaznaczyli, że przed samym końcem roku, w sylwestra, na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ukazała się wiadomość o rozstrzygnięciu konkursu w ramach poddziałania 4.1.2. Odnawialne źródła energii.

Inwestycja jest elementem szerszego programu na rzecz poprawy jakości powietrza mającego na celu likwidację do końca 2025 r. wszystkich źródeł opartych o węgiel znajdujących się w zasobach Miasta Rybnika i zastąpieniu ich ciepłem systemowym, źródłami gazowymi, a także ogrzewaniem elektrycznym lub OZE – wskazuje UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

 

reklama