Urząd Miejski w Świdnicy (UM) poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną w Polsce oraz wprowadzone ograniczenia w zakresie m.in. przemieszczania się i spotykania, realizacja projektu grantowego pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” zostaje zawieszona, a planowane rozpoczęcie naboru wniosków o udzielenie grantów w kwietniu br. – odwołane.
Wymiana pieców w Świdnicy – dotychczasowe zasady się nie zmienią
Niemniej jednak magistrat zapewnia, że realizacja projektu nie jest zagrożona i że urzędnicy miejscy dołożą wszelkich starań aby rozpoczęcie naboru mogło odbyć się tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, z zachowaniem bezpieczeństwa, zarówno osób pracujących na rzecz realizacji projektu, jak i mieszkańców. Świdnicki magistrat zapewnia również, że nie zmienią się dotychczasowe zasady udziału w projekcie.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są proszone o śledzenie kolejnych komunikatów na stronie internetowej miasta, gdzie informacje o podejmowanych działaniach mają być podawane na bieżąco. W razie pytań UM prosi o kontakt z pracownikami magistratu pod numerem telefonu: 74/8562880 lub przez pocztę elektroniczną pod adresem e-mail: wymianakotlow@um.swidnica.pl.
Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Świdnicy
fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)













