Wymiana ogrzewania w Krakowie

Wymiana ogrzewania w Krakowie – wnioski do końca czerwca!

Urząd Miasta Krakowa (UM) przypomina krakowianom, że na złożenie kompletnego wniosku o dotację na wymianę systemu ogrzewania na proekologiczne mają czas jeszcze tylko do 30 czerwca br.

Mieszkańcy Krakowa o wsparcie mogą wnioskować w Wydziale ds. Jakości Powietrza. Warunkiem przyjęcia takiego wniosku, jest złożenie kompletu wymaganych dokumentów.

Wymiana ogrzewania w Krakowie – zostało niewiele czasu na wnioski o dofinansowanie

Jak zaznacza krakowski magistrat, po 30. czerwca br. nie będzie już możliwości uzupełnienia brakujących dokumentów, a niekompletne wnioski nie będą rozpatrywane.

Przy okazji UM zwraca uwagę, że od 1 września 2019 r. w Krakowie zacznie obowiązywać całkowity zakaz stosowania węgla i drewna. Osoby, które do tej pory zwlekały z wymianą paleniska, mają ostatnią szansę na otrzymanie dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

W związku z tym, od 18 marca br. w Krakowie prowadzona jest kampania informacyjna z udziałem ankieterów. Dlatego UM zachęca do rozmowy z osobami odwiedzającymi gospodarstwa domowe, które legitymują się identyfikatorami Urzędu Miasta Krakowa. Ankieterzy wyposażeni są w materiały informacyjne dotyczące Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Posiadają oni także informacje o programach pomocowych skierowanych do osób w trudnej sytuacji. Ankieterzy mają też pomóc w wypełnieniu wniosku oraz podpowiedzieć do jakich instytucji mieszkańcy mogą się zgłosić o pomoc.

Na podstawie krakow.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama