Wymiana ogrzewania

Wymiana ogrzewania – rekordowa liczba wniosków

W czerwcu br. odnotowano rekordowe zainteresowanie wymianą pieców w grodzie Kraka. Do końca miesiąca do Urzędu Miasta Krakowa (UM) wpłynęło bowiem ponad 500 wniosków. Jednak jak zaznacza UM, nie jest to jeszcze ostateczna liczba, bowiem wciąż spływają wnioski przesłane pocztą.

Wymiana ogrzewania w Krakowie – w czerwcu wpłynęła rekordowa liczba wniosków

Krakowski magistrat przypomina, że do 30 czerwca br. mieszkańcy mogli ubiegać się o dofinansowanie wymiany ogrzewania na proekologiczne. Nabór został już zamknięty, a pozyskać można było dofinansowanie sięgające do 60%.

Teraz, do 10 października br., mieszkańcy mają czas na zrealizowanie i rozliczenie inwestycji.

W czerwcu br. krakowianie złożyli ponad 500 wniosków o dofinansowanie wymiany ogrzewania. Warto zauważyć, że w analogicznym okresie w 2018 r. wpłynęło ich – 125, w 2017 r. – 149 a w 2016 r.– 374.

Jednocześnie UM informuje, że od początku roku do 30 czerwca br. wpłynęło już ponad 1100 wniosków.

W latach 2012-2019 na Program Ograniczania Niskiej Emisji przeznaczono ponad 320 mln zł. Dzięki tym środkom z mapy Krakowa zniknie łącznie ok. 25 tys. palenisk węglowych. Ostateczne dane liczbowe będą znane pod koniec roku – zastrzega UM.

Przy okazji ratusz przypomina, że od 1 września br. w mieście obowiązywać będzie całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Za złamanie zakazu grożą kary: mandat do 500 zł, a nawet grzywna do 5000 zł, w przypadku nie przyjęcia mandatu.

Na podstawie krakow.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

 

reklama