Wymiana ogrzewania

Wymiana ogrzewania – ostatni dzwonek!

Urząd Miasta Krakowa (UM) przypomina mieszkańcom grodu Kraka, że pozostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku o przyznanie dotacji na likwidację pieca, kotła lub kominka. Oto bowiem 30. czerwca br. upływa termin naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

Wymiana ogrzewania – ostatni dzwonek na składanie wniosków o dofinansowanie w Krakowie

Jednocześnie UM zwraca uwagę, że w ostatnich miesiącach do krakowskiego magistratu zgłasza się więcej mieszkańców z wnioskami niż w analogicznych okresach w latach 2017 i 2018. Od początku roku do urzędu wpłynęło 821 wniosków – wylicza UM. Dla porównania: w kwietniu 2019 r. wpłynęło 149 wniosków, w analogicznym czasie w 2018 r. – 86, a w 2017 r. – 109. Podobna sytuacja miała miejsce w maju: w 2019 r. – 172 wnioski, 2018 r. – 95 a w 2017 r. – 133.

Magistrat podkreśla, że wciąż jest jeszcze szansa na pozyskanie wsparcia. Jednak spóźnialscy muszą się pośpieszyć! Jeżeli bowiem do 30 czerwca br. nie zdążą przedłożyć kompletu dokumentów, nie będą mogli skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Miasto.

Równocześnie ratusz przypomina, że 1 września br. na terenie Krakowa zacznie obowiązywać całkowity zakaz stosowania paliw stałych w instalacjach (w szczególności kotłach, piecach i kominkach). Przestrzeganie zakazu spalania węgla i drewna będzie podlegało regularnym kontrolom, prowadzonym m.in. strażników miejskich.

Na podstawie krakow.pl

rys. UM Krakowa

reklama

 

reklama