Wymiana kopciuchów

Wymiana kopciuchów ze wsparciem w Lubuskiem

Będzie wymiana kopciuchów w Lubuskiem. Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs, w którym do wzięcia jest ponad 9 mln zł – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego (UMWL). Jak podał UMWL, pieniądze są przeznaczone na wymianę tzw. „kopciuchów”, czyli pieców niespełniających norm emisyjnych.

Wymiana kopciuchów – do wzięcia ponad 9 mln zł

To pierwszy tego typu konkurs w ramach RPO. Mówi się o problemie starych pieców i urządzeń, zanieczyszczających środowisko. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy temu przeciwdziałać – zapewniał Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa podczas dedykowanej temu tematowi konferencji prasowej.

Beneficjentami konkursu mogą być samorządy, które na swoim terenie będą zbierały mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na wymianę pieca – dodaje UMWL. Zależnie od wielkości, każdy samorząd może pozyskać dedykowaną, maksymalną pulę środków. W przypadku Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry są to 2 mln zł. Dla pozostałych samorządów górny pułap wynosi 1 mln zł. – Ograniczenie ma dać równe szanse mniejszym i większym ośrodkom – tłumaczył Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa.

Jednostkowe dofinansowanie nie może przekroczyć 10 tys. zł, a wnioski będzie można składać od 11 września do 8 października br. – O tym konkursie i innych będziemy jeszcze informować na różne sposoby. Także przy pomocy aplikacji, specjalnie opracowanej do tego celu. Będą w niej zawarte wszystkie, niezbędne informacje – podsumował Marcin Jabłoński.

Na podstawie lubuskie.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama