Zamówione elektrobusy

Wszystkie zamówione elektrobusy dotarły do Jeleniej Góry

Do Jeleniej Góry dostarczono już wszystkie zamówione elektrobusy marki Yutong. Kontrakt, realizowany był w dwóch etapach i obejmował zakup łącznie 20 pojazdów modelu E12. To jak podała firma Busnex Poland autobus, który na polskim rynku zadebiutował właśnie w Jeleniej Górze.

Zamówione elektrobusy dotarły do miasta w dwóch partiach

Pierwszy etap kontraktu obejmował dostawę 10 elektrobusów. Kolejna partia trafiła niedawno do Jeleniej Góry. Dofinansowanie na zamówione elektrobusy zostało udzielone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcia udzielono w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” na zakup zeroemisyjnego taboru wraz z infrastrukturą do ładowania. Wysokość dofinansowania wyniosła blisko 63 mln zł. Projekt obejmował również realizację 20 punktów ładowania typu plug-in dla autobusów oraz dodatkowe, ogólnodostępne ładowarki dla pojazdów elektrycznych.

Zamówione elektrobusy, które w pełnej liczbie dotarły już do Jeleniej Góry zostaną skierowane przede wszystkim do obsługi tras na terenie dzielnicy uzdrowiskowej Cieplice.

Jak wyposażone są 12-metrowe autobusy elektryczne?

12-metrowe elektrobusy o niskopodłogowej konstrukcji są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności. Jak zaznacza dystrybutor, elektrobusy są wyposażone w automatyczną klimatyzację i monitoring wizyjny. Posiadają także system wczesnego ostrzegania kierowcy o zagrożeniach na drodze.

Elektrobus wspomnianej marki dysponuje bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności, które wraz z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu nawet 350-400 km w regularnej eksploatacji. Yutong E12 posiada również technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Busnex Poland

Partner Portalu

Partner Portalu