Walka ze smogiem

Walka ze smogiem – konkurs rozstrzygnięty

„Bądź świadomy – walcz ze smogiem!” pod takim hasłem odbywała się XVI edycja konkursu ekologicznego skierowanego do uczniów z mazowieckich szkół podstawowych.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (UMWM), w konkursie wzięło udział ponad 1300 uczniów z 450 placówek. Nagrody wręczono laureatom podczas uroczystej gali.

Walka ze smogiem – rozstrzygnięty konkurs dla uczniów z Mazowsza

Smog to dziś poważny problem, a jakość powietrza na Mazowszu pozostawia wiele do życzenia. Spaliny samochodowe czy też złej jakości opał powodują, że do atmosfery dostają się trujące substancje, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, jak duże znaczenie zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych ma ich postawa. Stąd pomysł na realizację tego konkursu – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jak podaje UMWM, konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie plakatu ekologicznego z hasłem. Natomiast uczniowie klas IV-VI mieli wykonać komiks. Z kolei uczniowie klas VII-VIII musieli napisać wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki.
Urząd marszałkowski zaznacza, że w nadesłanych pracach dzieci przedstawiały nie tylko ekologiczne problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza, ale też jego skutki. Wskazywały również działania, jakie należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza spowodowane przez gospodarstwa domowe.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1300 uczniów z 450 szkół podstawowych z Mazowsza. Komisja konkursowa wyłoniła dziewięciu laureatów oraz przyznała tyle samo wyróżnień. Nagrodzeni zostali także opiekunowie laureatów i osób wyróżnionych oraz szkoły, których uczniowie zakwalifikowali się do III etapu konkursu – w sumie 18 placówek oświatowych. Wśród nagród, które otrzymali najlepsi znalazły się: karty podarunkowe, gry oraz materiały plastyczne – informuje UMWM.

Na podstawie www.mazovia.pl

fot. UMWM

 

reklama

reklama