W trosce o czyste powietrze

Władze Tczewa apelują do mieszkańców, by wypełnili ankietę dotyczącą m.in. sposobu ogrzewania ich mieszkań. Chodzi o zebranie informacji, które pomogą w opracowaniu planu gospodarki niskoemisyjnej miasta.
 
Ten strategiczny dokument ma wyznaczać kierunki dla gminy na lata 2014-2020, w zakresie działań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w różnych obszarach, m.in. transportu publicznego i prywatnego, budownictwa, gospodarki przestrzennej, zaopatrzenia w ciepło i energię czy gospodarki odpadami.
 
W planie muszą zostać określone konkretne cele w obszarze redukcji emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Stąd też przy pomocy zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta ankiety mieszkańcy mogą podzielić się informacjami na temat sposobu ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania ciepłej wody, wieku budynku mieszkalnego, ocieplenia ścian, zużycia energii elektrycznej itp. Pozyskane dane posłużą do przygotowania szczegółowej diagnozy aktualnego stanu poziomu niskiej emisji w Tczewie. Umożliwi to zaplanowanie działań, których efektem będzie redukcja tejże emisji i poprawa jakości powietrza w mieście.
 
fot. www.morguefile.com

Partner Portalu

Partner Portalu